کاربران محترم برای مشاهده بهتر سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده نماییدMozilla-Firefox-icon

cancer-data

مرکز ثبت تومور


ثبت منظم داده های سرطانی در کنترل و پیشگیری بیماری و همچنین در سطوح مختلف پیشگیری از بیماری بسیار با اهمیت و نقش مهمی را ایفا مینماید . نخستین گام جمع آوری منظم و مداوم اطلاعات در مورد بیماران سرطانی از جنبه های مختلف شخصی بالینی و پاتولوژیک می باشد . تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در مرکز و ارائه گزارش و چاپ مقاله می تواند بیانگر میزانهای ابتلا (شیوع و بروز) و روند بیماری و اهمیت آنها در کل جامعه و یا در نقاط مختلف جغرافیایی باشد .
بدیهی است  که اطلاعات موجود در این مرکز  به عنوان سرمایه ای ملی به شمار می آید که همچنین می تواند راه را برای مطالعات اپیدمیولوژیک آینده و برنامه ریزی و پیش بینی امکانات  و همچنین کسب آمادگی برای مقابله با وضعیتهای احتمالی که ممکن است در ایجاد بیماری موثر باشد ، مهیا سازد .


این مرکز از مهرماه 1380 بصورت یک طرح پژوهشی با مدیریت جناب آقای دکتر سید ضیاء الدین تابعی آغاز بکار نمود که در حقیقت ما بر آن بوده ایم که بتوانیم ابتدا الگویی از مرکز ثبت سرطان بیمارستانی به شکل اکتیو ارائه نماییم . در این طرح بیماران مراجعه کننده به بیمارستان نمازی بصورت سرپایی و بستری ، مشخصات آنها از نظر فردی ، خصوصیات بیماری و شیوه های زندگی آنها که احتمالا در شناسایی علل بیماری موثر می باشد ثبت می شوند . نتایج بدست آمده و اهمیت و ضرورت آنها به اطلاع مسئولین بهداشتی –درمانی رسانده و با تجربیات کسب شده ، ایجاد مراکز ثبت سرطان بیمارستانی و جمعیتی را در کشور در برنامه های بعدی ارائه خواهیم کرد .

pill
registry

ورود اطلاعات تا سال 1388 در نرم افزار اکسس انجام می گرفت که از سال 1388 به بعد برنامه نرم افزار بصورت وب مورد استفاده قرار میگیرد .تا کنون حدود 15000 بیمار سرطانی ثبت شده اند که از اطلاعات خروجی آنها مقاله و پایان نامه در ژورنالها و کنفرانسهای علمی معتبر چاپ گردیده است . در حال حاضر این مرکز با همکاری مرکز تحقیقات گوارش و کبد به فعالیتهای خود ادامه می دهد .

مسئول مرکز ثبت تومور: مریم منصورآبادی

blue-phone-iconتلفن تماس: 6474234-0711

                               0711-6125218

bluefaxفکس: 6474263-0711

blue-red-mailپست الکترونیکی: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید
addressآدرس: شیراز-بلوار کریمخان زند- بیمارستان     نمازی- زیرزمین- مرکز ثبت تومور

نظر سنجی

نظر شما درباره این وب سایت چیست؟
 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز42
mod_vvisit_counterدیروز40
mod_vvisit_counterاین هفته433
mod_vvisit_counterهفته گذشته540
mod_vvisit_counterاین ماه1309
mod_vvisit_counterماه گذشته2108
mod_vvisit_counterکل بازدیدها120121

ورود اعضاتقویم

 
شنبه
۱۳۹۷
تیر
۳۰
 

اوقات شرعی